Економічний факультет

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
УКР    РУС    ENG   

 


Візит Нобелівського лауреата з економіки Вернона Сміта до Каразінського університету

Видатна подія наукового життя Харкова!

 

29 травня 2017 року Каразінський університет відвідали лауреат Нобелівської премії у галузі економіки (2002) Вернон Ломакс Сміт, засновник експериментальної економіки – новітньої методології економічних досліджень, професор економіки і права в Економічному Науковому Інституті університету ім. Чепмана (Каліфорнія, США), почесний член Американської економічної асоціації, член Національної Академії Наук США, лауреат премії Адама Сміта (1995), а також професор економіки Університету Кейс Вестерн Резерв (Огайо, США) і науковий співробітник Економічного Наукового Інституту університету ім. Чепмана Роман Шеремета.


На зустрічі з Ректором ХНУ імені В.Н. Каразіна академіком НАН України Вілем Бакіровим почесні гості обговорювали перспективи співробітництва, зокрема у сфері експериментальної економіки.

На зустрічі також були присутні: проректор з питань міжнародної співпраці, професор Заріф Назиров; декан економічного факультету, професор Олександр Давидов; завідувач кафедри економічної кібернетики та прикладної економіки, професор Тамара Меркулова. Почесні гості ознайомилися з історією Каразінського університету, його відомими випускниками та викладачами (у тому числі лауреатами Нобелівської премії), видатними економістами, життя яких було пов’язано з університетом.

 

У рамках візиту проф. Вернон Сміт прочитав лекцію «Використання експериментів для перевірки переконань: три кейси з експериментальної економіки» (“Using Experiments to Test Beliefs: Three Cases from Experimental Economics”) для студентів, науковців та викладачів Каразінського університету. Професор Сміт ознайомив аудиторію зі змістом та результатами проведених ним експериментів, присвячених перевірці трьох помилкових переконань щодо: формування рівноважної ціни; умов появи цінових бульбашок та співпраці людей в однокрокових іграх на довіру (Trust game).

Лекцію проф. Романа Шеремети «Сучасні методи економічного аналізу» було присвячено можливостям застосування теоретичних, емпіричних та експериментальних методів в економічних дослідженнях. Учений наголосив, що експериментальні методи дозволяють тестувати економічні гіпотези та генерувати дані, необхідні для моделювання,  прогнозування та висновків щодо взаємозв’язків економічних факторів.

На засіданні Вченої Ради університету відбулася урочиста церемонія нагородження проф. Вернона Сміта званням Почесного Доктора Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Видатний вчений подякував за честь і підтримав ідею створення лабораторії експериментальної економіки на   базі економічного факультету Каразінського університету.

 

«У проекті створення лабораторії активну участь брав професор Роман Шеремета, якому ми щиро вдячні за співробітництво та сприяння візиту Вернона Сміта» – відзначила професор Тамара Меркулова. Вона також підкреслила, що саме на економічному факультеті Каразінського університету відбулися перші лабораторні економічні експерименти (class-room experiments).

Декан економічного факультету проф. Олександр Давидов вважає, що візит почесних гостей – відомих вчених – дає потужний стимул для розвитку експериментальних методів у теоретичних і прикладних економічних дослідженнях.

 


 

         
         
       
  Анонси
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Економічний факультет
м. Харків, вул. Мироносицька, 1
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна