Економічний факультет

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
УКР    РУС    ENG   

 


Відкрита лекція заступника Голови Нацбанку України Д. Сологуба: «Сучасна монетарна політика НБУ: виклики та перспективи»

15 березня 2017 року для студентів економічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна виступив заступник Голови Національного банку України Дмитро Романович Сологуб із лекцією на тему «Сучасна монетарна політика НБУ: виклики та перспективи».


Під час заходу заступник Голови НБУ розповів про режим інфляційного таргетування – в теорії, на прикладах інших центральних банків та за досвідом Національного банку. Зокрема, він пояснив, що цей режим хоч і спрямований на досягнення цілі з інфляції, він є гнучким.

«Гнучкість інфляційного таргетування полягає в тому, що центральний банк після цінового шоку може дозволити більш тривале повернення інфляції до цілі, щоб знизити втрати ВВП», – закцентував Д. Сологуб.

Надмірний фокус на швидкому поверненні інфляції до цілі може згенерувати додаткову волатильність обмінного курсу, що матиме відповідний негативний вплив на добробуті населення.

Але при цьому критично важливо не допустити ескалації інфляційних очікувань, зазначив лектор. Тому необхідно чітко комунікувати про терміни повернення інфляції до цільового рівня, а також вказувати причини інфляційного шоку та мотивацію обмеженої реакції монетарної політики на нього.

 


 

         
         
       
  Анонси
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Економічний факультет
м. Харків, вул. Мироносицька, 1
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна