Економічний факультет

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
УКР    РУС    ENG   

 


УНІВЕРСИТЕТ відзначає 211-ту РІЧНИЦЮ з дня заснування

  211 років тому, 17 листопада 1804 року, імператор Олександр І підписав Стверджувальну грамоту про створення Харківського Імператорського університету. Це стало можливим завдяки значним зусиллям відомого просвітника та громадського діяча Василя Назаровича Каразіна, який переконав і правителя, і громадськість у необхідності виникнення осередку освіти саме у Харкові. Так з’явився перший університет європейського типу на теренах України, який дав потужний поштовх розвитку освіти у місті, перетворив Харків на великий промисловий, науковий та культурний центр. 

За понад 200-річну історію свого існування університет дав путівку в життя сотням тисяч студентів, став Аlma Mater для відомих учених, громадських діячів, митців, з ім’ям Каразінського пов’язані імена трьох лауреатів Нобелівської премії — Іллі Мечнікова, Лева Ландау і Семена Кузнеця.

Майже через півтора століття після появи університету у цей день — 17 листопада — у багатьох країнах почали відзначати Міжнародний день студентів. Свято стало символом згуртування молоді та акцентує на важливій ролі студенства у розвитку суспільства. Харків справедливо вважається студентською столицею України, адже тут навчається понад 300 тисяч студентів з усього світу, а початок цьому поклав Каразінський університет.

Нині в університеті існує цікава традиція: у цей день обов’язки керівництва переймають студенти — діє студентське самоврядування. Студентський ректор та студентські декани приймають усіх бажаючих, заслуховують їх побажання та пропозиції стосовного покращення освітнього процесу, життя студентів в цілому, після чого зустрічаються з адміністрацією університету для окреслення шляхів удосконалення університетської діяльності.

З нагоди 211-ої річниці підписання Стверджувальної грамоти в університеті відбудеться відкриття нової виставкової зали Музею археології — унікального майданчика історичної науки в Україні. У музеї, історія якого почалася ще в далекому 1807 році з кабінету старожитностей, експонуватимуться археологічні знахідки — результати багаторічних розкопок і розвідок університетських вчених і студентів.

Університет має давні традиції міжнародного співробітництва, є учасником освітніх та професійних асоціацій, що свідчить про визнання світовою науковою спільнотою вагомої ролі університету у сфері підготовки висококваліфікованих фахівців з різних галузей, а також займає високі позиції у національних та міжнародних рейтингах університетів.

Історія університету є невід’ємною частиною інтелектуальної, культурної та духовної спадщини України. Вже понад два століття Каразінський веде активну просвітницьку роботу, здійснює наукові відкриття, удосконалює освітню складову, реалізовує широку програму міжнародного співробітництва, а разом з ним розвивається вища школа Харківщини та України загалом.

Вітаємо представників каразінської спільноти зі святом, бажаємо університету процвітання й надалі збагачувати освітній, науковий та культурний простір України!

 


 

         
         
       
  Анонси
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Економічний факультет
м. Харків, вул. Мироносицька, 1
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна