Крім того, університет вже другий рік поспіль входить до топ–500 QS World University Rankings — глобального дослідження показників досягнень вищих навчальних закладів світового значення в галузі освіти й науки, який розраховується за методикою британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds (QS). Серед критеріїв рейтингу, з-поміж іншого, — індекс репутації у працедавців.
Каразінський, за даними 2013 та 2014 років, — єдиний з українських вищих навчальних закладів входить до 500+ одного з найбільш авторитетних рейтингів світу — Academic Ranking of World Universities (ARWU), також відомого як «Шанхайський рейтинг». В основі дослідження Китайського університету Цзяо Тун — кількість випускників-лауреатів Нобелівської або Філдсівської премії та статей, опублікованих в журналах Nature або Science.
За науковою продуктивністю — основою рейтингу, що впорядковується Середньосхідним технічним університетом Анкари, Каразінський є одним з трьох університетів, що представляють Україну в University Ranking by Academic Performance (URAP). Університет присутній і в Scimago Institutions Rankings (SIR), який ґрунтується на кількості та якості наукових публікацій, зареєстрованих наукометричною і бібліографічно-реферативною базою Scopus.
Каразінський бере участь і в системі U-Multirank, запровадженій Європейською комісією, що порівнює показники діяльності університетів: індекси Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна співставні з даними провідних університетів Східної Європи.
У національних рейтингах — «Топ–200 Україна», що складається Центром міжнародних проектів «Євроосвіта» у партнерстві з міжнародною групою експертів, рейтингу Міністерства освіти і науки України, консолідованому рейтингу інформаційного ресурсу «Освіта.ua» та рейтингу прозорості вищих навчальних закладів від аналітичного центру Cedos — Каразінський традиційно входить до трійки лідерів.
|