Економічний факультет

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
УКР    РУС    ENG   

 


Наші студенти - на практиці у Польщі

З 26 серпня 2012 року по 1 вересня 2012 року студенти економічного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна перебували на ознайомчій практиці у Політехнічному університеті Лодзі (Польща).До складу групи входили вісім студентів економічного факультету 2-4 курсів, а також доценти Родченко В. Б. і Рекун Г. П. Дана практика стала можлива завдяки розвитку міжнародного співробітництва між нашими університетами в рамках двостороннього «Договору про реалізацію спільної програми освіти бакалаврів з напрямку підготовки «Менеджмент» між Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна (ХНУ) та Політехнічним університетом Лодзі (ПУЛ)», який був підписаний 26 березня 2012 року.

Мета поїздки – ознайомлення  з економікою, культурою, історичними пам’ятками, традиціями, мовою Польщі, підвищення освітнього рівня та підтримання міжнародних зв’язків між студентами та викладачами обох ВНЗ.

Кожний день практики був дуже цікавим та насиченим.

26 серпня програма передбачала екскурсію містом, під час якої були відвідані  найкрасивіші куточки Лодзі. Найбільше запам’яталася головна вулиця міста – Петрковська, яка вважається його візитівкою. Неперевершені маєтки крупних промисловців, будівлі фабрик, робочі квартали, а особливо, лодзинська «Алея Слави» справила на наших студентів неперевершене враження. Також вони відвідали палац Ізраіля Познанського – одну з найбільших резиденцій родоначальника текстильної промисловості в місті Лодзь, Мануфактуру – великий торгівельно-розважальний центр, площею майже 27 гектарів, площу Свободи, де знаходиться ратуша середини ХIХ століття, католицький костел Сходження Святого Духа, Музей археології та етнографії, а також – пам’ятник національному герою, політичному діячеві Речі Посполитої Тадеушу Костюшко.

Програма наступного дня була не менш насиченою: екскурсія по кампусу Політехнічного університету Лодзі, візит на факультет Організації та Управління, де студенти і викладачі економічного факультету ХНУ познайомились з деканом факультету та більш детально обговорили найважливіші аспекти подальшого співробітництва. Також в цей день відбулося відвідування Науково-технологічний парку Лодзі, який безперечно вразив своїми масштабами, інноваційним рівнем та способами «вирощування» нових фірм; фірми Telecomunikacja Polska, firma Orange, де учасники харківської делегації познайомилися з іх керівниками та дискутували стосовно важливості інновацій.

28 серпня наші студенти  прослухали дві лекції Mathematical Magic (dr Jacub Szczepaniak); How to benefit from Erasmus Mundus Programme (Agnieszka Michalowska-Dutkiewicz). Також в рамках цього дня відбулися візити на фірми Flextronics Logistics та Dell.

 В вечері відбулося відвідування Музею кінематографії, де буди представлені оригінальні виставки історії кіномистецтва, польського мистецтва, зокрема фотографії та медіа-арту, та багато іншого.

Наступного дня студенти економічного факультету прослухали лекцію Communication in a project team (dr Pawel Pietras), а також відвідали Центр іноземних мов, де підвищили рівень знань польської мови, отримали цінні рекомендації та необхідні матеріали. У другій половині дня учасники харківської делегації ознайомилися з однією з найважливіших пам’яток Лодзі, великим фабрично-житловим комплексом міста – Ксенжи млин, який раніше належав двом відомим родинам фабрикантів – Шейблерам и Грохманам, які спільно володіли найбільшою бавовняною фабрикою в Європі, а потім - відвідали фірму Fuitsiu. Також цього дня відбулася екскурсія у Пальмярню (т. з. Пальмову оранжерею) – одне з найкрасивіших куточків Лодзі.

30 серпня студенти економічного факультету  були запрошені в головну бібліотеку Політехнічного університету Лодзі. Вони були вражені інноваційним рівним техніки, яка використовується для обслуговування відвідувачів бібліотеки, відвідали зали, де працюють студенти всіх спеціальностей, та кімнати для самостійної роботи, роботи в групах. Цікаво й те, що перед навчанням в університеті, студент повинен скласти іспит, як правильно користуватися бібліотекою. Пізніше відбулася зустріч із керівництвом університету – деканом Р. Грондзькі, де кожен зі студентів економічного факультету був урочисто нагороджений сертифікатом про проходження практики в Політехнічному університеті Лодзі. На цій зустрічі також обговорювались плани подальшого тісного співробітництва наших університетів.

Цікавим та незабутнім видалося й 31 серпня: учасники  харківської делегації відвідали столицю Польщі – Варшаву. Розкішний Королівський палац, збудований у 1598-1618 рр. Сигізмундом Вазою, вразив неперевершеною атмосферою та інтер’єром  часів буття польських королів, тут студенти економічного факультету побачили полотна Рембрандта, Матейко, Беллотто, урну з прахом Тадеуша Костюшко, а також багато іншого. Відомі на весь світ Парк Лазенкі, Старе місто, Палац науки та культури, Президентський палац не залишили байдужими нікого.

1 вересня харківські гості були запрошені на Білу Фабрику Людвіга Гейера, збудовану в 1835-1839 гг., яка в ті часи була однією з передових промислових підприємств Європи. В цьому відомому на весь світ Музеї бавовняної промисловості зберігається унікальна колекція ткацьких станків та обладнання, стародавньої та сучасної тканини, а також одягу. Музей також періодично проводить Тріеннале Декоративної Тканини.

Літня практика у Лодзі (Польща) дала змогу студентам економічного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна підвищити свій інтелектуальний рівень, докладніше ознайомитися з традиціями, історичними пам’ятками, культурою, мовою, способом та ритмом життя наших західних сусідів, обмінятися досвідом, отримати нових друзів, продовжуючи тісне партнерство між Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна та Політехнічним університетом Лодзі.

 

Фото:

 

 

 

 

 

 

 


 

         
         
       
  Анонси
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Економічний факультет
м. Харків, вул. Мироносицька, 1
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна