Економічний факультет

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
УКР    РУС    ENG   

 


Новини кафедри

25.04.2024 р.

18 квітня 2024 року на базі Одеського національного економічного університету відбулося Всеукраїнське інтелектуальне змагання серед студентів, які навчаються за спеціальністю 073 «Менеджмент». Змагання проводилося за підтримки Державної наукової установи «Інституту модернізації змісту освіти» й Української Асоціації з розвитку менеджменту та бізнес освіти.


У конкурсі приймало участь 39 закладів вищої освіти України та подано 87 наукових робіт, які пройшли відповідну експертизу і рецензування. Змагання проходило у вигляді наукових статей за результатами наукових досліджень та доповідей студентів з презентацією наукових результатів.

У змаганні приймала участь здобувач вищої освіти 3-го курсу освітньої програми «Менеджмент організацій» ВЕЛИЧКО ЛІНА. Під науковим керівництвом к.е.н., доцента Крикун О.О. була підготовлена наукова робота на тему «Операційні складові системи управління якістю послуг ТОВ «Нова пошта». У формі підсумкової науково-практичної відео-конференції, Ліна презентувала результати наукового дослідження, за що отримала Диплом І ступеня серед конкурсантів інтелектуального змагання.


 


21.03.2024 року

Зустріч зі стейкхолдерами з обговорення освітніх програм кафедри економіки та менеджменту

21 березня 2024 року відбулася зустріч зі стейкхолдерами щодо обговорення освітньо-професійних програм бакалаврського рівня: «Менеджмент організацій», «Менеджмент і лідерство» та освітньо-професійних програм магістерського рівня: «Менеджмент організацій», «Бізнес-менеджмент», «Адміністративний менеджмент» та освітньо-наукової програми «Інноваційне підприємництво та менеджмент».

Гаранти освітньо-професійних програм кафедри запрошують стейкхолдерів до активної участі на всіх етапах реалізації освітнього процесу: ознайомлення, обговорення, внесення пропозицій при розробці освітніх програм та навчальних планів; залучення стейкхолдерів до проведення публічних лекцій та практичних занять; проведення практик на підприємствах, що є потенційними роботодавцями для здобувачів вищої освіти; укладення договорів на проведення стажування викладачів з метою підвищення кваліфікації; реалізація дуальної форми навчання з подальшим працевлаштуванням здобувачів вищої освіти.

На зустрічі обговорили головні тенденції, зміни та вимоги до випускників на ринку праці. Розглянули зміну компонентних складових освітніх програм та нові вимоги до формування компетенцій здобувачів вищої освіти з урахуванням потреб роботодавців та змін на ринку праці, що спричинені збройною агресією російської федерації̈ проти України.


 

20.03.2024 року

20 березня 2024 року о 13:40 в рамках кураторської години зі здобувачами спеціальності «Менеджмент» і «Публічне управління та адміністрування» відбулася зустріч з Наталією Поставною, яка має багаторічний досвід роботи у сфері кар'єрного консультування.


Наталія, як кар'єрний консультант, рекрутер, тренерка провела більше 1000 тренінгів, курсів, семінарів, STEM-заходів, відеоуроків та індивідуальних консультацій. Працює з різною категорією населення (ВПО, малозабезпечені особи, люди з інвалідністю, ветерани, студентська та шкільна молодь тощо).


Проявлена зацікавленість студентів визвала багато питань до Наталії, на які було дано конструктивні відповіді та надано практичні рекомендації щодо майбутнього працевлаштування.

 

29.02.2024 року

04.03.2024 року о 12-00 відбудеться відкрита лекція к.е.н., доцента закладу вищої освіти кафедри економіки та менеджменту Заднєпровської Ганни Ігорівни з дисципліни «Інформаційна політика та цифрові технології» (гр. ЕХ-11) на тему «Система управління інформаційними ресурсами».

Лекція відбудеться у дистанційному форматі за посиланням Zoom

https://us05web.zoom.us/j/8443300852?pwd=YU45WXA0dlZiVGNKNDgzUzRSOVd1UT09

Ідентифікатор конференції: 844 330 0852  Код доступу: 2222

 

Запрошуємо всіх бажаючих!

 

29.12.2023 року

Шановні наші випускники!

Вітаємо з успішним закінченням навчання в університеті. Ще один важливий крок зроблено, ще одна ступінь подолана, сходинка до вершини успіху і благополуччя.

Ми бажаємо, щоб і подальше просування по сходинкам власного зростання, було таким же успішним як і навчання в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна. Бажаємо займатися улюбленою справою, бути щасливими і затребуваними. Нехай життєвий шлях буде легким і безперешкодним, а удача завжди супроводжуватиме Вас.

Вірте у свої сили та мрії!!!

І не забувайте, ми поруч), готові до співпраці та взаємодії.


29.11.2023

28 листопада 2023 року була вручена Подяка Міністерства освіти і науки України професору Вікторії Вікторівні Сичовій за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність.

Вітаємо Вас Вікторія Вікторівна з отриманням заслуженої нагороди, яка є підтвердженням Ваших високих особистісних якостей. Бажаємо Вам успішного подальшого життєвого шляху, виконання задуманого, якнайшвидшої реалізації масштабних цілей.

21.11.2023

20 листопада 2023 року в межах засідання ректорату Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбулося нагородження працівників університету.

Грамотою Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за сумлінну плідну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки та з нагоди 219-ї річниці заснування Каразінського університету нагороджено доцента, професора закладу вищої освіти кафедри економіки та менеджменту економічного факультету Ларису Тєшеву.

Вітаємо Ларису Василівну! Дякуємо за сумлінну роботу, зичимо сил, натхнення та наснаги для подальшої плідної діяльності на науковій, освітній та культурній нивах!


 

01.11.2023 р.

01 листопада 2023 р. доцент закладу вищої освіти кафедри економіки та менеджменту Олена Анатоліївна Фрідман провела відкриту лекцію з дисципліни «Управління іміджем підприємства» для студентів 4 курсу економічного факультету освітньо-професійної програми «Менеджмент бізнес-процесів» на тему «Основи технології формування іміджу підприємства». Лекція відбулася на платформі ZOOM. На лекції були присутні члени кафедри економіки та менеджменту, зокрема: завідувач кафедри, д.е.н, проф. Г.О. Дорошенко; д.е.н., доцент Л.В. Тєшева; викладач Чужданова М.В. та члени науково-методичної комісії економічного факультету к.е.н., доцент О.О. Крикун, к.е.н., доцент кафедри маркетингу, менеджменту та підприємництва Т.П. Шуба.


 

27.10. 2023 р.

ОГОЛОШЕННЯ

01 листопада 2023 року о 12-00 відбудеться відкрита лекція к.е.н., доцента закладу вищої освіти кафедри економіки та менеджменту Фрідман Олени Анатоліївни з дисципліни «Управління іміджем підприємства» (гр. ЕХ-41) на тему «Основи технології формування іміджу підприємства».

 

Лекція відбудеться у дистанційному форматі за посиланням

Zoom

https://us05web.zoom.us/j/99881237501?pwd=RU5QbVlFc29FUDFrY2lqbk1Jb1Bzdz09

Ідентифікатор конференції: 998 8123 7501

Код доступу: 524291

 Запрошуємо всіх бажаючих!

 

14.10.2023 р.

З 27 по 29 вересня 2023 року в Державному університеті інтелектуальних технологій і зв’язку (м. Одеса) відбувся Всеукраїнський конкурс кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти зі спеціальності 073 «Менеджмент».

За результатами конкурсу випускниця кафедри економіки та менеджменту освітньо-професійної програми «Менеджмент організацій» другого (магістерського) рівня вищої освіти стала переможцем.

Дарина ТАРАН нагороджена дипломом переможця II ступеня, тема кваліфікаційної роботи магістра «УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ РЕКРУТИНГУ ТА HR-ПРОЦЕСІВ IT-КОМПАНІЇ (НА ПРИКЛАДІ ТОВ «ІНСОФТ УКРАЇНА»)», науковий керівник – канд. екон. наук, доцент ЗВО кафедри економіки та менеджменту Ірина ТЕРНОВА.

Пишаємося вагомими здобутками та бажаємо креативних ідей, інтелектуальних перемог та звершень!


13.09.2023 р.

В рамках кураторської години 13 вересня 2023р. об 13:30 відбувся захід з навчання ризиків щодо вибухонебезпечних предметів.

Навчання проводила Handicap International (Humanity & Inclusion) — міжнародна незалежна та неупереджена гуманітарна організація.

Цим заходом було передбачено навчання ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами (EORE), а також підготовку до конфліктів та захисту (CPP).


 

13.09.2023 р. 

13 вересня 2023 р. професор закладу вищої освіти кафедри економіки та менеджменту Лариса Василівна Тєшева провела відкриту лекцію з дисципліни «Виробничий менеджмент» для студентів 2 курсу економічного факультету освітньо-професійної програми «Менеджмент бізнес-процесів» на тему «Підприємство та його виробнича функція». Лекція відбулася на платформі ZOOM. На лекції були присутні члени кафедри економіки та менеджменту, зокрема: завідувач кафедри, д.е.н, проф. Г.О. Дорошенко; д.н держ. упр., проф. О.В. Жадан; д.е.н, проф. Л.Л. Калініченко; к.е.н., доцент С.М. Бабич; к.е.н., доцент О.О. Крикун; к.е.н., доцент О.О. Фрідман; к.е.н., доцент Я.В. Кононенко та член науково-методичної комісії від кафедри міжнародної економіки та міжнародного господарства старший викладач Є.Л. Кошкарьова.

Поставлена дидактична мета лекції була досягнута. Лекція проведена на високому науково-методичному рівні та повністю відповідає вимогам сучасної вищої школи.


11.09.2023 р.

ОГОЛОШЕННЯ

13 вересня 2023 року о 8-30  відбудеться відкрита лекція д.е.н., доцента, професора закладу вищої освіти кафедри економіки та менеджменту Тєшевої Лариси Василівни з дисципліни «Виробничий менеджмент» ( гр. ЕХ-21) на тему «Підприємство та його виробнича функція».

 

Лекція відбудеться у дистанційному форматі за посиланням

Zoom

https://us05web.zoom.us/j/86932715106?pwd=pK6avl1jVLIFlapl6ukxaZNDHxwCB7.1

 

Ідентифікатор конференції: 869 3271 5106

Код доступу: 4gbFVN

 Запрошуємо всіх бажаючих!

 

03.08.2023 р.

Часи небайдужості

Цвинда Олексій, студент 4 курсу і координатор громадської організації «СД Платформа» у Кривому Розі зі своєю командою отримали подяку від Криворізької міської ради за високий професіоналізм, оперативність, самовідданість та значну допомогу у проведенні невідкладних робіт з ліквідації наслідків ракетних ударів, завданих країною-агресором по житлових кварталах, цивільних об‘єктах, підприємствах та інфраструктурі міста Кривого Рогу. 13 червня 2023 року була чергова атака по житлових будинках, після якої Олексій зі своєю командою одразу почали допомагати мешканцям, запустивши збір коштів з подальшою закупівлею всього необхідного для життєдіяльності постраждалих. Кожна така дія небайдужих студентів наближає до нашої Перемоги!

15.05.2023 р.

МІЖНАРОДНЕ СПІЛКУВАННЯ

Здобувач спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» Анікін Нікіта з 03.03.2023 р. по 07.04.2023 р. прийняв участь в навчальному курсі Modern Public Governance and Public Management in Transitional Settings від Йоркського університету, організованого разом із Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна.

За часи пройденого курсу він оновив та поглибив вже отримані, протягом навчання в університеті знання щодо публічного управління. Особливо йому було цікавим подивитися на сприйняття цієї теми з боку західноєвропейських університетів. Він відзначив, що було цікаво і корисно дізнатися про досвід становлення та розвитку публічного управління, а також вплив цього аспекту на соціально-економічний стан, в країнах Балканського півострову, а саме, перш за все, Сербії, Хорватії та Боснії, інформація про які підкріплювалася не лише навчальними матеріалами, але й особистим досвідом та спостереженнями пана Слободана, який є сербом, за національністю, і час народження та дорослішання якого припав на період численних балканських воєн, спричинених розпадом Югославії, в яких прослідковуються певні аналогії із нашою сучасною війною проти РФ, а тому це може бути корисним в майбутній професії, оскільки це дає розуміння процесів та ризиків, що відбуваються під час і після війни в публічному управлінні.

За результатом пройденого курсу Анікін Нікіта отримав сертифікат учасника

 

 

26.04.2023

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

В рамках кураторської години було проведено захід щодо вшанування пам’яті Чорнобильської трагедії науково-педагогічними працівниками кафедри економіки та менеджменту для здобувачів вищої освіти спеціальності 073 «Менеджмент» та 281 «Публічне управління та адміністрування».

Сьогодні відзначаємо 37-му річницю аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала однією з найстрашніших катастроф за всю історію ядерної енергетики. ЦЕ ІСТОРІЯ ТРАГЕДІЇ, ЯКА СКОЛИХНУЛА СВІТ!

Презентація

 

 

13.03.2023

Викладачі кафедри постійно вдосконалюють навчально-методичні комплекси дисциплін. Інститутом післядипломної освіти та заочного (дистанційного) навчання були сертифіковані і визнані в якості навчально-методичної праці наступні дистанційні курси:

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти

1. Історія та актуальні концепції менеджменту, видано сертифікат № 331/2022 протокол №3 від 14.12. 2022 р., к.е.н., доценту Крикун Ользі Олександрівні.


2. Управління соціальним і гуманітарним розвитком, видано сертифікат № 353/2023 протокол №5 від 15.02. 2023 р., д-р наук з держ. управ., професору Сичовій Вікторії Вікторівні.


3. Психологія управління, видано сертифікат № 349/2023 протокол №5 від 15.02. 2023 р., канд. пед. наук, доценту Літвіновій Анастасії Миколаївні.Другий (магістерський) рівень вищої освіти

1. Самоменеджмент, видано сертифікат № 347/2023 протокол №5 від 15.22. 2023 р., к.е.н., доценту Крикун Ользі Олександрівні.

 

28.12.2022 р.

ПРИВІТАННЯ ВИПУСКНИКІВ

Шановні випускники! Від щирого серця вітаємо вас зі здобуттям диплома магістра та присвоєння кваліфікації магістр менеджменту за спеціальності 073 «Менеджмент». Швидко пролетіли роки студентського життя, наповненого радістю відкриттів і незабутніх зустрічей, а надалі вас чекає пора звершень, пора самостійності та відповідальності при прийнятті важливих управлінських рішень.

Бажаємо натхнення вам, наполегливості, професійних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів. Ви увійшли в історію Каразінського університету, ви є гордістю нашого навчального закладу, ви є людьми, від яких залежить майбутнє нашої держави. Тож нехай ваше життя буде легким і цікавим, сповнене неймовірними відкриттями і неперевершеними звершеннями. Нехай вам ЩАСТИТЬ! 

Вітаємо із захистом магістерських кваліфікаційних робіт

З 19 по 22 грудня 2022 року на кафедрі економіки та менеджменту Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбувся успішний захист магістерських кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти, які навчались за спеціальністю 073 «Менеджмент». Обрані теми наукових досліджень розкривають нові вершини розвитку науки та мистецтва менеджменту. Вони отримали додаткової актуальності в умовах воєнного стану, та будуть дуже своєчасними у період післявоєнного відновлення.

Атестаційна комісія високо оцінила кваліфікаційні роботи магістрів. Захист кваліфікаційних робіт показав високі результати здобувачів, які підтвердили свої знання, уміння і навики та набуті компетентності за часи навчання в університеті. За результатами захисту підтвердили диплом з відзнакою Железняков Олександр Юрійович, Колєснікова Віта Михайлівна, Косенко Анастасія Костянтинівна, Литвинова Анастасія Миколаївна, Овчаренко Владислав Михайлович, Шаповал Валерія Геннадіївна.

Шановні випускники, вітаємо із знаковою подією у житті – завершенням навчання! Нехай диплом випускника кафедри економіки та менеджменту залишається для вас не просто документом про вищу освіту, а й надійним провідником на професійному шляху, та предметом гордості. Колектив кафедри впевнений, що на ваших шляхах ще багато перемог, нових проектів, нових досягнень! Нехай все збувається!

А наші двері завжди відчинені для наших випускників! 

 

23.11.2022

23 листопада 2022 року реалізовано ініціативу, присвячену питанням міжнародної академічної мобільності здобувачів вищої освіти кафедри економіки та менеджменту

Одним із ключових напрямків діяльності Університету – є поглиблення співпраці у міжнародній сфері.

Кафедра економіки та менеджменту підтримує та усіляко сприяє реалізації права здобувачів вищої освіти на міжнародну академічну мобільність.

Головною метою зустрічі було надання інформації про те, де можна відслідковувати пропозиції щодо участі у програмах академічної мобільності та моніторити умови участі у таких програмах. А, найціннішим було те, що на зустріч завітали здобувачі вищої освіти, які мають досвід участі у програмах академічної мобільності та радо поділилися ним.

Спікерами виступили:

 Віталіна Шевченко - голова Студентської ради університету 2021-2022 років, Посолка Європейської молоді в Україні, яка поділилася своїми враженнями щодо участі у програмах мобільності та надала рекомендації, щодо особливостей підготовки документів для участі у програмах мобільності.

 Вікторія Білоус здобувач вищої освіти за освітньою програмою «Публічне управління та адміістрування», групи ЕЛ-41, яка будучи студенткою 3-го курсу приймала участь у програмі і навчалась у Лодзинському університеті, Польща.

 Дарья Погасій здобувач вищої освіти освітньої програми «Менеджмент бізнес-процесів», групи ЕХ-31, яка саме цього семестру навчається в університеті Боконні. Мілан, Італія.

 Єлізавета Юрченко здобувач вищої освіти освітньої програми «Публічне управління та адміністрування» групи ЕЛ-31, яка поділилася досвідом участі у таких напрямках міжнародної співпраці як Літні та Зимові міжнародні школи. Це онлайн проєкти, які надають цікавий та корисний досвід участі у короткострокових міжнародних проєктах.

 

Корисні посилання:

Відділ міжнародних програм та академічної мобільності

https://karazin.ua/

https://t.me/karazin_international

https://www.facebook.com/int.relations.karazin/


 

18.11.2022

Meet-up з Тетяною Беседовською!

Засновниця маркетингового агентства OHANA SMM стратег, маркетолог. Спікер проєктів з інтернет-маркетингу Розробниця авторського продукту « SMM наставництво» 18 листопада 2022 року відбулася зустріч засновниці маркетингового агентства OHANA, маркетолога Тетяни Беседовської зі здобувачами вищої освіти кафедри економіки та менеджменту. Тетяна Беседовська провела лекцію на тему: «Досвід створення власної маркетингової компанії OHANA: від ідеї до успішної агенції. Один день із життя маркетолога та smm-спеціаліста». У ході обговорення , спікер поділилася досвідом створення та управління маркетинговим агенством OHANA, яке співпрацює з такими відомими компаніями, як Кулиничі, Мамин дом, Master Zoo, Anita та інші. Розповіла про важливі soft та hard skills для маркетолога, а також надала інформацію, щодо головних вимог роботодавців до здобувачів у сфері маркетингу. Здобувачі отримали надзвичайно цікаву інформацію, а спікер - велику кількість вдячних відгуків!


 

Наукове видання кафедри


Навчальний посібник «Менеджмент: простір варіантів» за загальною редакцією професора Г. О. Дорошенко був підготовлений і вийшов у світ для ознайомлення з теорією та практикою сучасного менеджменту. Навчальний посібник охоплює широке коло питань, що розкривають роль менеджменту у забезпеченні ефективності підприємницької діяльності 

http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/16194

 

22.11.2022

Зустріч з засновником krasivo.project

10 листопада 2022 року відбулася зустріч Валерії Співак - засновниці та бренд-менеджера міжнародного бренду krasivo.project зі здобувачами вищої освіти кафедри економіки та менеджменту.


В рамках лекції обговорювалися такі питання:

1) Основні тренди 2022 у бізнесі;

2) Як і навіщо формувати особистий та корпоративний бренд;

3) krasivo.project: від локального до міжнародного бренду;

4) Роль командної роботи у формуванні бренду.

Здобувачі отримали цікаву інформацію, розібрали практичний кейс успішного бренду та отримали відповіді на питання.

 

03.11.2022

Майстер клас від Юрія Борисова

3 листопада 2022 року у режимі Zoom-конференції відбулася зустріч здобувачів вищої освіти освітньо-професійних програм «Менеджмент організацій», «Менеджмент бізнес-процесів», «Публічне управління та адміністрування» 1 року навчання зі спікером «Академії комунікацій» Юрієм Борисовим.

Тренер з бізнес-комунікацій, ораторської майстерності та ведення переговорів провів майстер-клас для здобувачів вищої освіти.

Під час зустрічі, студенти отримали цікаві та корисні поради, відповіді на запитання та фідбек по домашнім завданням, які вони отримували протягом тижня співпраці зі спікером у закритій групі Telegram.

 


 

 

03.11.2022

 

Участь у Волинському русі

 Бондаренко Дар‘я -староста групи ЕЛ-21 була організаторкою заходу від СД Платформа Кривий Ріг, та проводила практичний тренінг «Як підсилити волонтерський фронт».

 

 

Під час заходу учасники у форматі живої бібліотеки слухали про досвід волонтерів і можливості залучення у різні напрямки волонтерства під час повномасштабного вторгнення. Також ми надали учасникам можливість самостійно розробити потенційний волонтерський проект. Посилання на більш детальну інформацію про захід : https://www.instagram.com/p/CgyUlcqIu_u/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

18.05.2022

Участь у волонтерському русі

 

Company beer (дистрибуція у Харкові та Харківській області, а також Дніпропетровської області), з перших днів війни займається забезпеченням продуктами харчування військових частин, волонтерських організацій та торгових мереж міста. Активним учасником волонтерського руху став студент групи ЕН-11 Мартинов Сергій.

 

 


 


 

         
         
       
  Анонси
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Економічний факультет
м. Харків, вул. Мироносицька, 1
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна