Економічний факультет

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
УКР    РУС    ENG   

 


Тема 11

Тема 11.Гроші та банківська справа

  Гроші це не пасивний елемнт економічної системи, простий інструмент,який сприяє роботі економіки. Правильно створена грошова система вливає життєву силу в кругооборот доходів і витрат. Вона сприяє кращому використанню економічних ресурсів, повній
 зайнятості, високій ефективності економіки в цілому. Погано функціонуюча грошова система може стати головною причиною різких коливань рівня виробництва, зайнятості і цін в економіці, викривити розподіл ресурсів.Саме цим пояснюється макроекономічна природа грошей.При вивченні теми важливо мати на увазі:
  11.1..Суть грошей в їх функціях- засобу обігу, міри вартості та засобу заощадження.Функція засобу обігу проявляється в обслуговуванні обміну товарами і послугами між виробниками і власниками останніх, в здатності за них придбати все, що продається та купується, користуватись благами, виробленими іншими виробниками внаслідок суспільного поділу праці. Функція міри вартості означає, що грошима можна виміряти вартість результатів господарської діяльності, ВНП, ЧНП. НД, інших благ та послуг, які мають ціну .Функція засобу заощадження означає, що гроші найбільш зручна форма і засіб збереження богатства.

Читати далі

 


 

         
         
       
  Анонси
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Економічний факультет
м. Харків, вул. Мироносицька, 1
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна