Економічний факультет

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
УКР    РУС    ENG   

 


Тема 10

  Тема 10.Безробіття, його макроекономічний зміст та наслідки

  Третьою формою відхилення від ринкової рівноваги є безробіття, або неповне використання ресурсу праця. Безробіття пов’зують з ринком праці.На цьому ринку товаром виступає робоча сила, трудові ресурси.Попит на робочу силу пред’яляють роботодавці, підприємства,які мають вільні робочі місця.Носіями пропозиції виступають працівники,які в даний час не мають роботи, але здатніприступити до неї. Саме до таких відносять безробітних.При вивченні теми важливо мати на увазі, що:
  10.1.Безробіття відносять до макроекономічного явища тому, що воно є свідченням недовикористання ресупсів суспіоьства, а отже, чинником, що дії в бік зменшення ВНП, сукупної пропозиції.Окрім того , безробітні маючи відносно нижчі доходи, викликають зменшення сукупного попиту. Таким чином, безробіття впливає на макроекономічні показники як зі сторони сукупного попиту так і зі сторони сукупної пропозиції.
  10.11.Безробіття породжується завдяки руху потоків сукупної робочої сили в суспільстві: за рахунок тих, хто втратив роботу надовго через структурні зміни або скорочення, тих, хто залишив роботу за власним бажанням,тих, хто вперше шукає роботу після закінчення навчального закладу, тих тимчасових непрацездатних, які з’являються на ринку повторно.

Читати далі

 


 

         
         
       
  Анонси
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Економічний факультет
м. Харків, вул. Мироносицька, 1
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна