Економічний факультет

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
УКР    РУС    ENG   

 


Тема 8

Тема 8. Циклічність економічного розвитку

  В попередніх темах розглядаплись проблеми макроекономічної рівноваги залежно від дії різних факторів; без втручання держави і за державного регулювання, в межах одного і в межах кількох взаємозв’язаних ринків, в умовах закритої і в умовах відкритої економіки.
 Наступні три теми присв’ячені порушенню рівноваги і тим наслідкам, до яких воно приводить.В темі 8 вивчається одне з таких порушень- економічний цикл. При розгляді її важливо мати на увазі;
8.1.Економічний цикл- це форма, в якій відбувається рух екрономіки. Макроекономічна рівновага є динамічною, мінливою. ЇЇ мінливість проявляється не лише в постійному нарощуванню обсягів виробнитцтва, а й у чергуванні скорочень (спадів) та розширень (підйомів) економіки. Періодичність зростання та падіння ділової активності проявляється у формі невідповідності сукупного попиту та сукупної пропозиції. Економічний цикл є результатом коливань різних показників економічної активності- темпів зростання ВНП, загального обсягу продажу, загального рівня цін, рівня безробіття, завантаження виробничтих потужностей тощо.

Читати далі
 


 

         
         
       
  Анонси
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Економічний факультет
м. Харків, вул. Мироносицька, 1
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна