Економічний факультет

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
УКР    РУС    ENG   

 


Тема 6

  Тема 6.Моделі рівноваги товарного і грошового ринків -IS-LM та  товарного,грошового і зовнішнього ринків - Манделла- Флемінга.

  В темі 5 розглядалась кейнсіанська модель рівноваги лише на товарному ринку.В ній вважалось,що обсяги випуску (доход) визначаються лише витратами домогосподарств на споживання,підприємців на інвестиції, держави на виробництво суспільних благ.Однак макроекономічна рівновага не обмежується лише рівновагою на товарному ринку.Вона в значній мірі визначається станом на грошовому ринку та зовнішньому ринку. В темі 6 спочатку розглядаєтьбся рівновага як наслідок взаємодії товарного і грошового ринків, а потім в цю модель включається ще й зовнішній ринок.
  Перша модель дістала назву модель IS-ML, або модель Хікса-Хансена, друга- модель Манделла-Флемінга.При опануванні теми важливо мати на увазіяя.що:
  6.1.Модель IS-LM передбачає поєднання двох кривих-IS та LM. Крива IS це крива “інвестиції-заощадження”, вона містить точки з координатами -i {ставка процента) та-Y(обсяг випуску,доход), при яких товарний ринок перебуває в стані рівноваги.Тобто вказана крива є графіком функції,що відображає рівність Y=C+I+G ,в якій інвестиції I не є постійною величиною, асама є функцією ставки процента -i.

Читати далі

 


 

         
         
       
  Анонси
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Економічний факультет
м. Харків, вул. Мироносицька, 1
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна