Економічний факультет

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
УКР    РУС    ENG   

 


Екологія 14

Лекція 14

1. Стратегія захисту навколишнього середовища.
2. Економічна ефективність природоохоронних заходів.
3. Оцінка розмірів економічних збитків від забруднення НПС і платежі за забруднення.

1. Страрегія захисту навколишнього середовища

Значним поштовхом для створення багатьох видів міжнародних структур, діяльність яких спрямована на захист і збереження навколишнього середовища (н.с.) стало утворення в 1987 р. Європейського Економічного співтовариства (ЄЕС), а потім Європейської Ради (ЄР) в 1993 р., якими було розроблено та реалізовано 4 програми з охорони довкілля, прийнято близько 120 спеціальних директив, обов’язкових для країн ЄР.
У 1993 р. ЄР прийняла новий стандарт (BS 7750) що до широкого кола продуктів промислового й сільскогосподарського виробництва та діяльності підприємств, відовідно якому більш жорстко регламентуються забруднення н.с., витрати енергії на виробництво та створення шумового забруднення. Продукція, що відповідає цьому стандарту, отримує знак «Зеленого голуба», який дає перевагу на ринку товарів.
Україна, як європейська держава, приєдналась до процесу державного та правового регулювання збереження якості н.с. У 1991 р. було створено Міністерство охорони НПС. За його ініциативою був прийнятий закон про охорону НПС (1991 р.) та розпочата розробка пакету законів та законодавчих актів з екологічних проблем.

Читати далі

 


 

         
         
       
  Анонси
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Економічний факультет
м. Харків, вул. Мироносицька, 1
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна